Byeler Gümüş'e Hoşgeldiniz! Telefon : 0539 307 30 09 Whatsapp : 0539 840 15 88 - Değişim Hattı: 0539 840 15 88

Gizlilik Politikası

A. Byeler ile İlişkiniz

A.a. Byeler’ın ürünleri, yazılımı, hizmetleri ve web sitelerini (işbu belgede toplu olarak “Hizmetler” olarak anılacaktır ve ayrı yazılı bir anlaşma ile Byelerı tarafından size verilen hizmetleri kapsamayacaktır) kullanımınız sizin ve Byelerı arasındaki yazılı bir sözleşmenin hükümlerine tabidir. ” Byeler “, esas iş merkezi Binbirdirek Mahallesi Taşdirek Çeşmesi Sokak No :5 (halıhan ) Kat 4 Fatih / İstanbul olan Byeler, Ltd.’dir. İşbu belge sözleşmenin nelerden oluştuğunu açıklamaktadır ve şartların bazılarını belirtmektedir.

A.b. Byeler ile yazılı olarak aksine bir anlaşmaya varılmadıkça, Byeler ile aranızdaki sözleşme daima en azından işbu belgede belirtilen şart ve koşulları içerecektir. İşbu şart ve koşullar aşağıda “Genel Şartlar” olarak anılmaktadır.

A.c. Genel Şartların yanı sıra Byeler ile olan sözleşmeniz kullandığınız Hizmetlere ilişkin Hukuki Bildirilerin şartlarını da içerecektir. Hukuki Bildiriler aşağıda “Ek Şartlar” olarak anılmaktadır. Bir Hizmete ilişkin Ek Şartlar olması halinde, işbu Ek Şartlar o Hizmeti kullanımınız zarfında veya boyunca size okumanız için verilecektir.

A.d. Genel Şartlar ve Ek Şartlar sizin ile Byeler arasında Hizmetlerin kullanımına ilişkin olarak hukuki bağlayıcılığı olan bir sözleşmeyi teşkil etmektedir. Bu belgeleri okumak için zaman ayırmanız çok önemli. İşbu hukuki sözleşme aşağıda toplu halde “Şartlar” olarak anılmaktadır.

A.e. Ek Şartlar ve Genel Şartlar arasında uyuşmazlık olması halinde Hizmete ilişkin Ek Şartlar önceliklidir.

B. Şartların Kabulü

B.a. Hizmetleri kullanabilmek için öncelikle Şartları kabul etmelisiniz. Şartları kabul etmezseniz Hizmetleri kullanamazsınız.

B.b. Şartları aşağıdaki şekillerde kabul edebilirsiniz:

(1) Byeler tarafından herhangi bir Hizmet için kullanıcı arabiriminde seçenek verildiği takdirde Şartları kabul etme seçeneğine tıklayarak; veya

(2) Gönderilen sözleşmeyi imzalayarak veya,

(3) Hizmetleri kullanarak. Bu durumda, Byeler’ın Hizmetleri kullanımınızı kullanım anından itibaren Şartların kabulü olarak varsayacağını anlamakta ve kabul etmektesiniz.

B.c. Eğer (1) Byeler ile bağlayıcılığı olan bir sözleşme yapmak için gerekli hukuki yaşta değilseniz, veya (2) Türkiye Cumhuriyeti kanunları veya ikamet ettiğiniz ülke veya Hizmetleri kullandığınız ülke de dahil olmak üzere diğer ülkelerin kanunları uyarınca Hizmetleri almaktan men edilmişseniz, Hizmetleri kullanamaz ve Şartları kabul edemezsiniz.

B.d. Devam etmeden önce, Genel Şartların yerel kopyasını kendi kayıtlarınız için basmalı ve saklamalısınız.

C. Byeler tarafından Hizmetlerin Verilmesi

C.a. Byeler kullanıcılarına mümkün olan en iyi hizmeti verebilmek için sürekli kendini yenilemektedir. Byeler’ın size verdiği Hizmetlerin şekil ve içerik itibariyle zaman zaman size önceden bildirilmeksizin değişebileceğini onaylamakta ve kabul etmektesiniz.

C.b. Sürekli yenilenme kapsamında, Byeler’ın genellikle sadece kendi takdiri ile ve önceden bildiride bulunmaksızın size veya genel olarak kullanıcılara Hizmetleri (veya Hizmetlerin kapsamındaki herhangi bir özelliği) vermeyi durdurabileceğini (kesin veya geçici olarak) onaylamakta ve kabul etmektesiniz. Siz de Hizmetleri kullanmayı her an bırakabilirsiniz. Hizmetleri kullanmayı bıraktığınızda Byelerı özel olarak bilgilendirmek zorunda değilsiniz.

C.c. Eğer Byeler sizin hesabınıza erişiminizi engeller ise, Hizmetlere, hesap detaylarınıza veya hesabınızda yer alan herhangi bir dosya veya diğer içeriğe erişmekten alıkoyulabileceğinizi onaylamakta ve kabul etmektesiniz.

C.d. Henüz Byeler tarafından Hizmetler aracılığı ile gönderebileceğiniz veya alabileceğiniz iletilere veya herhangi bir Hizmetin verilmesinde kullanılan saklama alanına ilişkin hiç bir üst sınır getirilmemiş olmasına rağmen, bu tip üst sınırların Byeler tarafında kendi takdiri ile her an getirilebileceğini onaylamakta ve kabul etmektesiniz.

D. Sizin tarafınızdan Hizmetlerin Kullanılması

D.a. Bazı Hizmetlere erişmek için kayıt işlemleri veya Hizmetleri sürekli kullanımınız kapsamında kendiniz ile ilgili bazı bilgileri (kimlik veya iletişim detayları gibi) vermek zorunda kalabilirsiniz. Byeler’a verdiğiniz kayıt bilgilerinin her zaman tam, doğru ve güncel olacağını kabul etmektesiniz.

D.b. Hizmetleri sadece (a) Şartlar ve (b) ilgili yargı alanlarında uygulanan kanun, yönetmelik veya genelde benimsenmiş uygulamalar veya kuralların Türkiye Cumhuriyeti’ne ve Türkiye Cumhuriyeti’nden veya diğer ilgili ülkelere ve ülkelerden veri ve yazılım ihracatına ilişkin tüm kanunlar da dahil olmak üzere) izin verdiği amaçlar için kullanmayı kabul etmektesiniz.

D.c. Byeler ile aranızdaki ayrı bir sözleşme ile özellikle izin verilmedikçe Hizmetlere Byeler tarafından sunulan arabirim haricinde hiçbir şekilde erişmemeyi (veya erişmeye teşebbüs etmemeyi) kabul etmektesiniz.

D.d. Hizmetlere (veya Hizmetlere bağlı olan sunucu ve ağlara) müdahale edecek veya bunları bozacak herhangi bir faaliyet ile iştigal etmemeyi kabul etmektesiniz.

D.e. Byeler ile aranızdaki ayrı bir sözleşme ile özellikle izin verilmedikçe, Hizmetleri hiçbir amaç için çoğaltmamayı, kopyalamamayı, satmamayı, ticaretini yapmamayı ve yeniden satmamayı kabul etmektesiniz.

D.f. Şartlar kapsamındaki sorumluluklarınızın ihlalinden ve bunun doğurduğu sonuçlardan (Byeler’ın maruz kalacağı kayıp ve zarar da dahil olmak üzere) münhasıran sorumlu olduğunuzu (ve ihlallere ilişkin olarak Byeler’ın ne size ne de üçüncü şahıslara sorumlu olmadığını) kabul etmektesiniz.

E. Şifre ve Hesap Güvenliğiniz

E.a. Hizmetlere erişimde kullandığınız tüm hesaplarla ilişkili şifrelerinizin gizliliğinin korunmasının sizin sorumluluğunuzda olduğunu kabul etmekte ve anlamaktasınız.

E.b. Dolayısıyla, hesabınız altında gerçekleşen tüm hareketler için Byeler’a karşı münhasıran sorumlu olacağınızı kabul etmektesiniz.

E.c. Şifrenizin veya hesabınızın izinsiz kullanıldığını fark ettiğiniz anda derhal AdresGezgini’ haber vereceğinizi kabul etmektesiniz.

F. Kişisel Gizlilik ve Kişisel Bilgileriniz

F.a. Verilerinizin Byeler’ın gizlilik politikalarına uygun bir biçimde kullanılmasını kabul etmektesiniz.

G. Hizmetlerdeki İçerik

G.a. Hizmetlerin kapsamında veya Hizmetleri kullanımınız yoluyla eriştiğiniz tüm bilgilerin (veri dosyaları, yazılı metinler, bilgisayar yazılımı, müzik, ses dosyaları ve diğer sesler, fotoğraflar, videolar veya diğer görüntüler gibi) bu gibi içeriğin kaynağı olan şahsın sorumluluğunda olduğunu anlamaktasınız. Bu tip bilgiler aşağıda “İçerik” olarak anılmaktadır.

G.b. Bilmelisiniz ki Hizmetlerin bir parçası olarak size sunulan İçerik, Hizmetlerdeki reklamlar ve Hizmetler kapsamında sponsor reklamlarındaki İçerik de dahil olmak ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, işbu İçeriği Byeler’a sunan sponsorlar veya reklamcılara (veya onların adına diğer şahıs veya şirketlere) ait olan fikri mülkiyet hakları ile korunuyor olabilir. Ayrı bir sözleşme ile Byeler veya İçeriğin sahipleri tarafından özel olarak izin verilmedikçe İçeriği (tümü veya bir kısmını) değiştiremezsiniz, kiraya veremezsiniz, kiralayamazsınız, ödünç veremezsiniz, satamazsınız, dağıtamazsınız veya işbu İçerikten eser türetemezsiniz.

G.c. Byeler herhangi bir Hizmete ilişkin İçeriği ön-elemeye tutma, inceleme, İçeriğe dikkat çekme, eleme, değiştirme, geri çevirme veya herhangi bir Hizmet kapsamından çıkarma haklarını saklı tutmaktadır (ancak bu yönde herhangi bir yükümlülüğü bulunmamaktadır). Bazı Hizmetler kapsamında Byeler size müstehcen içeriği elemek için araçlar sunabilir. İşbu araçlara güvenli arama tercih ayarları da dahildir. Ayrıca, sakıncalı bulduğunuz içeriğe erişimi sınırlandırmak için ticari yazılım ve hizmetler de mevcuttur.

G.d. Hizmetleri kullanırken kırıcı, uygunsuz veya sakıncalı olduğunu düşündüğünüz İçeriğe maruz kalmanızın mümkün olduğunu anlıyorsunuz ve bu anlamda da Byeler Hizmetlerini kullanmanın riskini üstlenmektesiniz.

G.e. Hizmetleri kullanırken yarattığınız, ilettiğiniz veya teşhir ettiğiniz her türlü İçerikten ve bu fiillerinizin sonuçlarından (Byeler’ın maruz kaldığı kayıp ve zarar da dahil olmak üzere) münhasıran sorumlu olduğunuzu (ve Byeler’ın ne size ne de üçüncü şahıslara karşı sorumlu olmadığını) kabul etmektesiniz.

H. Mülkiyet Hakları

H.a. Byeler’ın (veya Byeler’ın lisansörlerinin) Hizmetler üzerindeki tüm hukuki haklara, kanuni mülkiyete ve kazanca, Hizmetler kapsamında varolan tüm fikri mülkiyet hakları da dahil olmak üzere (işbu hakların kayıtlı olup olmadıklarına ve dünyanın neresinde varolduklarına bağlı olmaksızın), sahip olduğunu onaylamakta ve kabul etmektesiniz. Ayrıca, Hizmetlerin Byeler tarafından gizli olarak belirlenmiş bazı bilgileri içerebileceğini ve sizin işbu bilgileri Byeler’ın yazılı ön izni olmadan açıklayamayacağınızı da onaylamaktasınız.

H.b. Byeler ile aksine bir anlaşmaya varmadıkça, işbu Şartlardaki hiçbir hüküm size Byeler’ın ticari unvanını, ticari markasını, hizmet markasını, logosunu, alan adını ve diğer belirleyici marka özelliklerini kullanma hakkını vermemektedir.

H.c. Byeler ile yapılan ayrı yazılı bir sözleşme ile işbu marka özelliklerinden herhangi birini kullanmaya açıkça hak kazandığınız takdirde, kullanımınızın işbu sözleşmenin hükümlerine, Şartların ilgili hükümlerine ve Byeler’ın marka özelliklerinin kullanımına ilişkin zaman zaman yenilenen kurallarına uygun olması gerektiğini kabul etmektesiniz.

H.d. 11. Bölüm’de belirtilen sınırlı lisans haricinde, Byeler işbu Şartlar uyarınca sizden (veya lisansörünüzden) Hizmetler kapsamında veya aracılığı ile sunduğunuz, gönderdiğiniz, ilettiğiniz veya teşhir ettiğiniz İçerik üzerinden fikri mülkiyet hakları (kayıtlı olup olmadıklarına ve dünyanın neresinde varolduklarına bağlı kalmaksızın) da dahil olmak üzere hiçbir hak, kanuni mülkiyet, veya kazanç temin etmediğini onaylamakta ve kabul etmektedir. Byeler ile yazılı olarak aksine anlaşmaya varmadıkça, işbu hakları korumaktan ve kullanmaktan sorumlu olduğunuzu ve Byeler’ın bu hususta size karşı hiçbir yükümlülüğü olmadığını kabul etmektesiniz.

H.e. Hizmetlerin kapsamına ilave veya dahil edilen hiçbir mülkiyet hakkı ilanlarını (telif hakları ve markalara ilişkin ilanlar da dahil olmak üzere) kaldırmayacağınızı, gizlemeyeceğinizi veya değiştirmeyeceğinizi kabul etmektesiniz.

H.f. Byeler tarafından yazılı olarak açıkça yetkilendirilmedikçe, Hizmetleri kullanırken diğer şirket ve organizasyonların ticari markalarını, hizmet markalarını, ticari unvanlarını ve logolarını işbu markaların, unvanların veya logoların sahipleri veya yetkili kullanıcıları hakkında herhangi bir karışıklık yaratmaya meyilli veya niyetli bir biçimde kullanmamayı kabul etmektesiniz.

I. Byeler Lisansı

I.a. Byeler Hizmetlerinin bir parçası olarak sunduğu yazılımı (aşağıda “Yazılım” olarak anılacaktır) kullanmanız için size şahsi, dünyanın her yerinde geçerli olan, telif ücreti olmayan, devredilemeyen ve münhasır olmayan bir lisans vermektedir. İşbu lisansın tek amacı Byeler tarafından sunulan Hizmetleri Şartlarda öngörüldüğü şekilde kullanmanızı ve bu Hizmetlerden yararlanmanızı sağlamaktır.

I.b. Kanunen açıkça izin verilmedikçe veya zorunlu kılınmadıkça veya Byeler tarafından yazılı özel izin verilmedikçe Yazılımı kopyalayamazsınız, değiştiremezsiniz, işbu Yazılımdan yeni eserler türetemezsiniz, tersine mühendislik, kaynak koda dönüştürme veya başka bir yöntemle Yazılımın kaynak kodunu veya işbu kodun herhangi bir bölümünü çözme teşebbüsünde bulunamazsınız (üçüncü bir şahsın da bunları gerçekleştirmesine izin veremezsiniz).

I.c. Byeler size yazılı özel izin vermedikçe, Yazılımı kullanım haklarınızı devredemezsiniz (veya işbu haklara ilişkin alt-lisans veremezsiniz), işbu haklar üzerinden teminat hakkı veremezsiniz veya işbu hakların herhangi bir bölümünü başka herhangi bir şekilde transfer edemezsiniz.

I.d. Google reklamlarına yönelik promosyon kuponlarının firma için uygulanması Byeler’ın inisiyatifindedir. Promosyon kuponları uygulanacak hesaplar. Google Politikalarına, AdWords koşullar ve şartlar belgelerine uygun olmalıdır. Promosyon kuponları bu koşulları sağlayan müşteriler için karşılıksız olarak firmaya sunulabilir.

I.e. Ödeme tutarının %18’lik tutarı Katma Değer Vergisine münhasır Byeler’a ödenir. Byeler KDV tutarının maliyeye ödenmesi ile mükelleftir.

İ. İçerik Lisansı

İ.a. Hizmetlere veya Hizmetler aracılığı ile sunduğunuz, gönderdiğiniz veya teşhir ettiğiniz İçerik üzerindeki telif haklarınızı ve zaten sahip olduğunuz diğer hakları elinizde tutmaktasınız. İçeriği sunmak, göndermek veya teşhir etmek ile Byeler’a Hizmetlere veya Hizmetler aracılığı ile sunduğunuz, gönderdiğiniz veya teşhir ettiğiniz her türlü İçeriği çoğaltmak, uyarlamak, değiştirmek, tercüme etmek, yayımlamak, halk önünde icra etmek ve teşhir etmek ve dağıtmak için daimi, geri alınamayan, dünyanın her yerinde geçerli olan, telif ücreti olmayan ve münhasır olmayan bir lisans vermektesiniz. İşbu lisansın tek amacı Byeler’ın Hizmetleri teşhir etmesini, dağıtmasını ve teşvik etmesini sağlamaktır ve bazı Hizmetler için ilgili Ek Şartlarda belirtildiği şekillerde iptal edilebilir.

İ.b. İşbu lisansın Byeler’a işbu İçeriği müşterek hizmetler için ilişkili olduğu diğer şirket, organizasyon ve şahıslara açma ve işbu İçeriği işbu hizmetlerin verilmesine ilişkin olarak kullanma hakkını verdiğini kabul etmektesiniz.

İ.c. Hizmetleri kullanıcılarımıza sunmak için gerekli teknik adımları atarken, Byeler’ın (a) İçeriğinizi farklı halka açık ağlar üzerinden ve faklı medyalarda iletebileceğini veya dağıtabileceğini; ve (b) İçeriğinizi bağlı ağlar, araçlar, hizmetler veya medyaların teknik gerekliliklerine uydurmak ve uyarlamak için İçeriğinizde gerekli olan değişiklikleri yapabileceğini anlamaktasınız. İşbu lisansın Byeler’a bu fiiller için izin verdiğini kabul etmektesiniz.

İ.d. Yukarıdaki lisansı Byeler’a vermek için gereken tüm haklara, güce ve yetkiye sahip olduğunuzu teyit etmekte ve garanti etmektesiniz.

J. Yazılım Güncellemeleri

J.a. Kullandığınız Yazılım Byeler’dan zaman zaman otomatik olarak güncellenebilmektedir. Hizmetlerinizin bir parçası olarak işbu güncellemeleri almayı (ve Byeler’ın da bunları size teslim etmesine izin vermeyi) kabul etmektesiniz.

K. Sözleşme Koşulları ve Sözleşme Süresi

Hesap yönetimi ile ilgili olarak oluşacak Byeler hizmet bedelleri sözleşme süresine, aylık harcama tutarlarına, açılacak hesapların iş yüküne göre %1 ile %30 arasında değişiklik gösterebilir.

Promosyon kredileri, promosyon kredisi koşullarını kabul eden ve promosyon kredisi koşullarına uygun firmalar için hiçbir kesinti yapılmadan hesaplara eklenir.

Sözleşme tutarına KDV bedeli dahil değildir.

L. Byeler ile İlişkinizin Sonlandırılması

L.a. Aşağıda belirtildiği gibi siz veya Byeler tarafından sonlandırılmadıkça Şartlar uygulanacaktır.

L.b. Byeler ile aranızdaki hukuki sözleşmeyi (a) Byeler’a sonlandırdığınızı bildirerek ve (b) Byeler’ın size kapatma seçeneği verdiği Hizmetlerde hesaplarınız varsa, bu hesapları kapatarak sonlandırabilirsiniz. Bildiriniz yazılı olarak Byeler’ın işbu Şartların başında belirtilen adresine gönderilmelidir.

L.c. Byeler aşağıdaki hallerde sizinle olan hukuki sözleşmesini sonlandırabilir:

(1) Şartların herhangi bir hükmünü ihlal ettiğiniz hallerde (veya Şartların hükümlerine uymaya niyetli olmadığınızı veya uyma imkanınızın olmadığını açıkça gösteren bir şekilde hareket ettiğiniz hallerde); veya

(2) Byeler’ın kanunen zorunlu olduğu hallerde (örneğin size Hizmetlerin verilmesi hukuka aykırı ise veya hukuka aykırı hale gelmiş ise); veya

(3) Byeler’ın size verdiği Hizmetlerdeki ortağının Byeler ile olan ilişkisini sonlandırdığı veya size Hizmetleri vermeyi kestiği hallerde; veya

(4) Byeler’ın ikamet ettiğiniz veya Hizmetleri kullandığınız ülkeye Hizmetleri vermeyi kesmek üzere olduğu hallerde; veya

(5) Byeler tarafından size Hizmetlerin verilmesinin Byeler için ticari bakımdan uygun olmadığı hallerde.

L.d. Bu bölüm Byeler’ın Hizmetlerin verilmesine ilişkin 4. Bölüm’de belirtilen haklarını etkilememektedir.

L.e. İşbu Şartlar sona erdiğinde sizin ve Byeler’ın yararlandığı veya maruz kaldığı (veya Şartların yürürlükte olduğu dönem boyunca tahakkuk etmiş olan) veya sınırsız bir süre devam edeceği açıkça belirtilmiş olan tüm hukuki haklar, sorumluluklar ve yükümlülükler işbu sona ermeden etkilenmeyecek ve paragraf 19.7’nin hükümleri işbu haklara, sorumluluklara ve yükümlülüklere sınırsız bir süre uygulanmaya devam edecektir.

M. Hizmetlere İlişkin Garanti Verilmemektedir

M.a. Hizmetler “olduğu gibi” verilmektedir ve Byeler, Byeler’ın İştirak ve Bağlı Kuruluşları ve lisansörleri işbu Hizmetlere ilişkin hiçbir garanti vermemektedir.

M.b. Byeler, Byeler’ın İştirakleri ve Bağlı Kuruluşları ve lisansörleri özellikle aşağıdakileri beyan ve garanti etmemektedir:

(1) Hizmetlerin beklentilerinizi karşılayacağını,

(2) Hizmetleri kullanımınızın kesintisiz, zamanında, güvenli ve hatasız olacağını,

(3) Hizmetleri kullanımınız yoluyla elde ettiğiniz bilgilerin tam ve güvenilir olacağını,

(4) Hizmetlerin bir parçası olarak size sunulan Yazılımın işlem ve işlevliği ile ilgili kusurların düzeltileceği.

M.c. Hizmetlere Şartlarda açıkça belirtilenler haricinde hiçbir koşul, garanti veya şart (yeterli kalite, amaca uygunluk veya tarife uygunluk gibi zımni şartlar da dahil olmak üzere) uygulanmayacaktır.

M.d. Şartlardaki hiçbir hüküm tüketici olarak sahip olduğunuz ve değiştirmek veya feragat etmek için sözleşme yapamayacağınız haklarınızı etkilememektedir.

N. Sorumluluğun Sınırlanması

N.a. Şartlardaki hiçbir hüküm Byeler’ın yürürlükteki kanun ile hukuken hariç tutulamayan veya sınırlanamayan zararlara ilişkin yükümlülüklerini ortadan kaldırmamakta ve sınırlamamaktadır.

N.b. Yukarıdaki M.a. paragraftaki genel hükme tabi olmak suretiyle, Byeler, Byeler’ın İştirak ve Bağlı Kuruluşları ve lisansörleri aşağıdakilere ilişkin olarak size karşı yükümlü olmayacaklardır:

(1) maruz kaldığınız doğrudan veya dolaylı zararlar. Bu zararlara uğradığınız kazanç kaybı (doğrudan veya dolaylı olmasından bağımsız olarak), peştemaliye veya iş dünyasında itibar kaybı veya veri kaybı da dahildir.

(2) Aşağıdakiler sonucunda maruz kaldı

Güncelleniyor....
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.